راههای شناسایی شرکت های توریستی معتبر

شرکت های توریستی مجاز

شرکت های توریستی مجاز

با توجه تعطیلات ایام عید نوروز، فعالیت‌های سایت‌های گردشگری جهت عرضه خدمات سفر برای تسریع در کار و ثبت نام اینترنتی به جای مراجعه حضوری به آژانس‌های مسافرتی آغاز شده است و در کنار فعالیت سایت‌های معتبر و رسمی ده‌ها و شاید صدها سایت جعلی نیز که از سوی کلاهبرداران و مجرمان سایبری با اهداف مجرمانه طراحی و بارگذاری شده است و در این ایام اقدام به تبلغات می‌کنند و از تورهای خوب و ارزان قیمتی نوید می‌دهند تا کاربران را فریب داده و از آنها کلاهبرداری کنند. لذا ضرورت دارد بدانیم در صورتی که قصد ثبت نام در سایت‌های گردشگری برای مسافرت با تور‌های گردشگری را داریم باید قبل از اینکه اقدام به ثبت نام در سایتی نمائیم، به چه نکاتی جهت معتبر بودن آن سایت توجه نمائیو تا در دام مجرمان سایبری نیفتیم.

۱- ابتدا باید ملاحظه نمائید سایتی که قصد ثبت نام در آن را دارید، آدرس URL آن در سایت ساماندهی به آدرس samandehi.ir ثبت گردیده باشد.

۲-سایت های گردشگری معتبر از نماد اعتماد الکترونیک که مشخصه‌ای به منظور اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایت‌های اینترنتی می‌باشد و از طرف وزارت صنعت‌و معدن و تجارت صادر می‌شود، استفاده می‌کنند.

۳- سایت‌های گردشگری معتبر از نماد اطمینان گردشگری که به نماد T مشهور است، استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که نماد T از طرف سازمان میراث فرهنگی صادر می‌گردد.

در پایان باید گفت رعایت حداقل موارد توصیه شده از طرف پلیس فتا می‌تواند از بروز کلاهبرداری‌هایی که از طرف افراد سود‌جو با استفاده از سایت‌های نا معتبری که توسط این شیادان طراحی می‌گردد، جلوگیری گردد.

منبع:
پايگاه اطلاع رساني پليس فتا